THERMACUT - The Cutting Company

Kompaktní 30A plazmový zdroj EX-TRAFIRE®30H, určený pro ruční řezání kovových materiálů se stlačených vzduchem.

 DSC038130h front30h back

    V kombinaci s hořákem FHT®30H dostává zákazník velice výkonný (2,76kW) a flexibilní plazmový systém, který má pevně zabudovaný ruční hořák s kontaktním zapalováním a velmi ohebným kabelem o délce 4m, jež redukuje únavu ruky obsluhy při řezání, a to především díky své lehkosti a ohebnosti. Ergonomická rukojeť perfektně „sedí“ do ruky a celá sestava je lehce přenosná díky celkové hmotnosti (celá sestava do 12kg) a popruhu přes rameno, který je součástí dodávky. Sestava je dále vybavena pracovním vodičem o délce 6m, základním startovacím balíčkem spotřebních dílů, elektrodovým klíčem, rychlospojkou ES7.2 pro připojení hadice na stlačený vzduch a uživatelským manuálem. Výhodou zdroje je jednoduché nastavení parametrů, snadné připojení stlačeného vzduchu do regulátoru tlaku vybaveným doplňkovým filtrem s manometrem a rychlospojkou, které jsou umístěny na zadní straně plazmového zdroje. Odkalovací nádobka je vyrobena z průhledného plastu, umožňující vizuální kontrolu stavu znečištění kondenzátem či pevnými částicemi. Odkalování filtru se provádí manuálně podle potřeby nebo uvážení obsluhy.


     Plazmový zdroj při každém jeho zapnutí provede takzvaný auto-test, kdy prověří stav bezpečnostních prvků a provozních nastavení a pokud vyhodnotí chybu nebo problém s nastavením (opotřebení spotřebních dílů, nedotažená krytka hořáku, příliš nízký vstupní tlak, přehřátí, apod.), zobrazí toto prostřednictvím indikátorů na předním panelu a vypne svoji silovou část do momentu, kdy je závada či problém odstraněn. Kontrola stavu zdroje však neprobíhá jen při zapnutí, nýbrž během celé doby provozu. Levné konkurenční výrobky obvykle tyto bezpečnostní a ochranné funkce vůbec nemají. Navíc je náš zdroj vybaven funkcí (tzv. „grid mode“), umožňující po dobu stisknuté klávesy na rukojeti hořáku držet řezací oblouk zapálený, i přestože ztratil na chvíli kontakt s řezaným materiálem. Tato funkce zefektivňuje řezání např. perforovaných materiálů, sítí, rohoží, apod.


    Tuto sestavu lze použít v mnoha odvětvích, jako jsou výroba a opravy vzduchotechniky, klimatizace, karosářství, klempířství, opravy a údržby zařízení, umělecké práce, činnosti ve školících centrech, domácí práce a jiné.
Pokud chcete mít bezpečnou, výkonnou a flexibilní plazmovou řezací sestavu, je pro Vás EX-TRAFIRE®30H ta správná volba!
Více informací naleznete v produktové brožuře.